Fotovoltaická elektrárna

Využijte dotace z programu Nová zelená úsporám a snižte si měsíční platbu za elektřinu. 


Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaika je metoda přímé přeměny slunečního záření na elektřinu s využitím fotoelektrického jevu na velkoplošných polovodičových fotodiodách. Jednotlivé diody se nazývají fotovoltaické články a jsou obvykle spojovány do větších celků - fotovoltaických panelů.

Do roku 2025 je možné využít dotace z programu Nová zelená úsporám až do výše 205 000 Kč dle typu a velikosti elektrárny. V případě kombinace s autonabíječkou až 245 000 Kč.

Elektřinu, kterou si na střeše vyrobíte a v domě spotřebujete, nemusíte nakupovat ze sítě. Šetříte nejen na dodávce, ale i na distribuci. 

Fotovoltaická elektrárna Vám může snížit roční spotřebu až o 80%.

Jak to bude fungovat u Vás doma?
Sluneční záření dopadá na fotovoltaické panely umístěné na střeše Vašeho domu, které vyrábí stejnosměrný proud. Ten se kabely přenese do technické místnosti, kde je umístěn střídač, který ji přemění na proud střídavý a ten se ihned dodává ke spotřebičům ve Vaši domácnosti. Pokud je energie více, než spotřebiče potřebují, převede se tato energie do baterií, kde bude uskladněna pro pozdější využití, nebo do ohřevu vody v bojleru.

Buďte energeticky nezávislí. 


Kontaktujte nás a dohodněte si schůzku.
Obdržíte informace, díky kterým si můžete snížit náklady na elektřinu.
+420 737 188 727